kayar kasa oto çekici

Oto çekici işinde araç alacaksınız fakat henüz tam kararlı değilsiniz. Acaba sabit kasa mı kayar kasa mı alsam diye. Kesinlikle KAYAR KASA almalısınız. Neden mi yazımda bu bilgilerin tamamını görsel sunarak ileteceğim. Sizlerden tek ricam bu verilen emeğin karşısında yorum alanına bir yorum yapmak yada kafanıza takılan soru işaretlerini sormaktır. (Ya da yorum alanına bir teşekkür bırakmak.)

Kayar kasa  oto çekicinin gitmesi gereken bir kaza durumu

Aşağıdaki örnekte bir kaza durumu mevcut. Bu araç çalışır durumda sadece çekilmesi gerekmekte. Sabit kasa ile giderseniz bu işe halat ile bağlayıp ALLAH ne verdiyse çekmeniz gerekir. Bu çekme işlemini yaptığınızda araca çok büyük bir zarar vermiş olacaksınız.  Fakat bu işe kayar kasa ile gidilip önden aracı kaldırıp sonrasından aracın altına pilket(kaldırım taşı) konulup yükseltme yapıldıktan sonra kayar kasa pilket’in altından aracın kasasını verdiğinde üzerine kısman almış olacak ve hatta hiçbir zarar vermeden çıkartmış olacaktır.

oto çekici kayar kasa araç

Kaldırım Taşına Çıkmış Bir Kaza Örneği Ve Kurtarma İşlemi

Aşağıda gördüğünüz araç mantar olarak dediğimiz korumalı kaldırama çıkmış durumdadır. Bu araca sabit kasa ile gidildiğinde aracın bütün alt takımını parçalayarak ancak alabilirsiniz. Almayı geçin oto çekici aracı buraya gelip aracı almak için yanaştığında çekici aracının alt takımına bile zarar verecektir. Çünkü kaldırım taşları yüksek bir konumdadır. Bu  işlemde kayar kasa aracın kasasını nereden indirirse indirsin aracı çok kolay bir şekilde yüklemesini sağlayacaktır.

kayar kasa ile araç kurtarmak

Kaldırama ortalama çıkmış başka bir araç;

kaldırım taşına çıkmış araç kaldırım taşına çıkan araç oto çekici

 

Oto Çekici İşinde Kayar Kasa İle Basık Araba Çekmek Hiç Sorun Değil

Kayar kasa sadece kaza değil sadece kurtarma değil en popüler en kullanışlı yanlarından biriside alta ki görsellerde gördüğünüz gibi basık araç yüklemek. Sabit kasanın ayak rampası yüksek ve ilk çıkışta şu şekilde bir araç yükleme yaptığınızda tampona zarar vermeniz çok muhtemeldir. Bu şekilde bir araç sahibi en küçük çiziği  kabul etmez edilecek bir durumu bulunmamaktadır. Yere sıfıra yakın bir aracı takoz yardımlı ile oto çekici aracına yüklemesini yapabilirsiniz.

Lüks araç çekimi

 

Kayar Kasa Araç İle Rot Kopuk Araç Yükleme

Kayar kasa bir araç ile bu tarz bir kurtarmaya giden bir çekici kesinlikle boş dönmeyecektir. Kayar kasaya işi bilen bir kişi bu araçları kolaylıkla aracına yüklemesini sağlayacaktır.  Bu araçları özellikle sağ taraftaki aracı çekmeye çalışsa sağ teker tampona dayanacak ve alt takımdan çok büyük hasar verecektir. Kayar kasada kayma mantığı ile kolaylıkla alınacaktır.

rotu kopuk aracı çekme işlemi

 

Sabit Kasa İle Sadece Arızalı Araç Çekilir Tabiri Neredeyse Doğru

O kadar kayar kasayı övdük işte sabit kasanın rot kopuk aracı yüklemesi ve hüsran durumu. Belirtiğimiz bütün işlemleri tecrübe ile sizlere aktarmaktayız.

sabit kasa oto çekici aracı ile kurtarma

 

Başarı Nedir Ve Yazımızı Nokta Koyacak O Resim

Resimde gördüğünüz gibi salıncak tamamı çıkıp kasa yüklenip tersten çok kolay bir şekilde yükleme yapıldı. İndirmeyi nasıl yapıldı? Dediğiniz duyar gibiyim. Kasayı dikeltme yapıp yağlanmış bir zemin gibi aşağı inecektir. Kayar kasanın  gidipte alamayacağı işi yoktur.

Sadece araç değil bazı nakliyeler kayar kasa ile yapılmaktadır. Örnek olması için bir görsel ilettim. Her zaman küçük araç gelmeyecektir. Aşağıdaki gibi bir araca sahip olduğunuzda büyük aracıda çekebilirsiniz. Ters yüklenmesinin sebebi ağırlık kasada olduğu için oto çekici aracı kafa kaldırmasın diye ters yüklemesi yapılmıştır.

kayar kasa büyük araç çekicimi

 

Bunun gibi faydalı yazıları Link adresinden okuma yapabilirsiniz. Link Adresi; https://sevilenotocekici.com/oto-cekici/

O kadar yazı yazdık makalenin tamamını da neredeyse okudun. Bu kadar emeğe bir yorum yazmanı rica edeceğiz. Ya da aklına takılanları yorum olarak sorarsanız en kısa sürede sorularınıza cevap vereceğiz.

İstanbul Çekici 7/24 Oto kurtarma çekici hizmetimizden profesyonel şekilde yararlanabilirsiniz.

 

Yaman Evler, 34768 Ümraniye/İstanbul

info@sevilenotocekici.com
0554 194 23 53
umraniyeotocekici.net

 

 

Call Now ButtonTIKLA ARA