çekme belgeli araç

Araç alıcaksınız fakat araç çekme belgelidir. Gibi bir uyarı var ise bu işlem geçmişte kayıt altında tutulan haciz, trafik cezası veya badroll sorunu gibi işlemlerden araç çevirmelerde bağlanılıp yediemin otoparkına çekilmektedir. Bu araçları alırken ekstra olarak yedieminde borç çıkacağınıda unutmayınız.

Neden Araç Trafikten Çekilir?

-Aracın Çalınması

-Aracın kullanıcıya ait trafikten çekmek istemesi

-Aracın kaza durumlarından dolayı hurdaya çıkması

Çekme Belgesi Neden Alınır?

Araç trafikte kullanılmıyor ise motorlu taşıtlar vergisi bandrol gibi ödemeler yapmamak için trafikten çekme işlemi yapmaktadır. Bu şekilde kullanmadığın aracın boşuna bir ödeme yapmayacaktır.

Trafikten Çekme Belgesi Nasıl Alınır?

Noterden çekme belgesi alabilmek için yani diğer bir değişle Trafik çekme belgesi alabilmek için vergi dairesine uğramanız gerekmektedir. Sebebi ise belge almadan önce borcu var ise borcunu ödeme yapıp sorun çıkmaması için. Borcu yok ise haciz, yakalama veya rehin gibi durumlar olmaması gerekir.

Bu işlemlerin hiçbirisi yok ise kimlik ve araç ruhsatıyla birlikte notere gidip trafikten çekme belgesi alabilirsiniz.

Trafikten Çekme Belgesi Notere Ödeme Tutarı?

İşlemler tamamlandı ise vergi dailerine 30 dakika içerisinde yansımaktadır. Trafikten çekme işlemleri için notere 18 TL vermeniz yeterlidir.

Çekme Belgeli Araç Trafiğe Nasıl Çıkarılır?

  • Araçları tekrar trafiğe çıkarmak için Araç sahibi veye vekilerinin bir dilekçe ile trafik tescil bürosuna aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.
  • Başvuru anında tescil belgeleri, sigorta poliçesi, araç üzerinde değişlik yapılmış ile bu evraklar araç muaniye ispatlayan evraklar olduğunda araç muaniyeden geçmektedir.
  • Bu işlemler tamam ise araca plaka verilip motorlu araç trafik belgesine ait tanziminin sağlaması ile birlikte işlemler tamamlanmış olacaktır.
  •  Trafiğe çıkma hakkına sahip olan aracın bilgileri ile Gelir İdaresi Başkanlığının elektronik sistemine yansımaktadır. Bu işlem gerçekleşmez ise 15 gün süre içerisinde vergi dairesine yazılı bir bildirgede bulunulması gerekir.

Çekme belgesi araca ait yeniden trafiğe çıkmak isteyen kişilerde aşağıdaki belgeler olması gerekir.

  • Nüfus cüzdanı
  • Muayene işlemlerinin tamamlandığını gösterir belge
  • Zorunlu trafik sigortasının yapıldığını gösterir belgesi
  • Araçta yapılan değişikliklere ilişkin belgesi
  • Araç tescil belgesi Aracın özellikleri ile vasıta bilgilerini gösterir nitelikteki EK1 belgesi

Çekme belgeli araç alacaksınız fakat trafikte çevirme olduğund aracınız bağlanılmaktadır. Bu sorun ile karşılaşmamak için oto çekici yazılarımıza link adresinden ulaşım yapabilirsiniz.  https://sevilenotocekici.com/oto-cekici/ Hizmetimizden bizleri arama yapıp istanbul için hizmet alabilirsiniz.

İstanbul Çekici 7/24 Oto kurtarma çekici hizmetimizden profesyonel şekilde yararlanabilirsiniz.

 

Yaman Evler, 34768 Ümraniye/İstanbul

info@sevilenotocekici.com
0554 194 23 53
umraniyeotocekici.net

 

 

Call Now ButtonTIKLA ARA