çeki demiri ile araç çekmek

Aracınız ile yolda kalmış, aküsü bitmiş, şanzıman sisteminizde problem olmuş, ufak bir kaza yapmış veya başka bir mekanik arıza yaşamış olabilirsiniz. Bu durumda profesyonel oto çekici hizmeti almanız daha sağlıklı olacaktır. Başka bir araç ile çekilecekse diğer araç üzerinde çeki demiri bulunuyorsa bu işlemi sağlamanız daha kolay olacaktır. Çeki demiri ile çekilecek araçlar için dikkatli olunması gerekmektedir.

Çeki Demiri Yoluyla Araç Çekilirken Dikkat Edilecek Şeyler

Çekilen aracın içerisinde bir şoförün bulunması gerekmektedir. Çeken araç manevra yaptığında sorun yaşamaması adına araç kontrolde olması gerekmektedir. Çeken ve çekilecek araçların içerisinde yolcu bulunmamalıdır.  Olası bir kaza durumunda yolcuların güvenliği sağlanamayacağından bu işlemi çeken araç ve çekilen araç içerisinde tek kişi bulunmalıdır. Çeken ve çekilen araçlar arasında maksimum 5 metreyi geçmemelidir fakat çokta yakına yaklaşılmamalıdır. Çekilecek aracın frenlerinde bir arıza bulunuyorsa güvenlik sebebiyle saatte 20 km/h hızı geçmemelidir. Çekilen araç ve çekilecek araç üzerinde detaylı kontroller sağlanması gerekmektedir. Çekilecek aracın çekilecek aracın sınırlarını zorlamaması gerekmektedir. Eğer çekecek araç sizin aracınızı çekemeyecek durumdaysa profesyonel ekiplerimizi aramanız gerekmektedir. Aracınız üzerinde büyük hasarlar oluşmuşsa profesyonel çekicilerin aracınızı çekmesi gerekmektedir.

sevilenotocekici.com/oto-cekici/

Araç Çekilmesi İçin Gerekli Kurallar

Araç çekilirken gerekli kurallar Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 133. Maddesinde bulunmaktadır. Bu kuralları Mevzuat Bilgi Sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz.  Bu kurallara uyulmama halinde verilecek ceza aşağıda bulunmaktadır kontrol edebilirsiniz. Araç çekilirken iki araç için bu kuralları uygulamanız gerekmektedir. Kurallar güvenliğiniz için konulmuş olup sorunsuz bir şekilde aracınızın çekilmesini sağlanması için yardımcı olmaktadır. Eğer aracınız kurallar uygulanmayacak bir durumdaysa profesyonel araç çekicilerine ulaşarak çekici hizmeti almanız gerekmektedir.

Araç Çekilirken Kurallara Uyulmazsa!

Araç çekilirken kurallara uyulmazsa aşağıda bulunan bilgiler üzerinden cezalandırılacaktır.  Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 133. Maddesini göz atmanızı öneririz.

“2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 65/1-k sayılı maddesine göre, çeken ve çekilen araçlarla ilgili şartlar ve tedbirler yerine getirilmeden araçları çekenlere, 2018 yılında 225 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

225 TL olan idari para cezası, 15 gün içerisinde, % 25 İndirimli 168,75 TL olarak ödenebilir.

Bu ihlali gerçekleştiren sürücülerin ehliyetlerine de 15 ceza puanı işlenir.

Ayrıca araçlar, gerekli şartlar sağlanıncaya kadar, trafikten men edilir.”

İstanbul Çekici 7/24 Oto kurtarma çekici hizmetimizden profesyonel şekilde yararlanabilirsiniz.

 

Yaman Evler, 34768 Ümraniye/İstanbul

info@sevilenotocekici.com
0554 194 23 53
umraniyeotocekici.net

 

 

Call Now ButtonTIKLA ARA